به آکادمی آتی نگر خوش آمدید

مرداد ۱۲, ۱۳۹۳ | دیدگاه‌ها: بدون دیدگاه
۱۰ روش طلایی در رفع مشکلات رایج سامانه های مجازی سازی
2 امتیاز (40%) 1 رای

در برخی موارد سیستم هایی که مجازی شده اند با کاهش عملکرد روبه رو می شوند. این مشکلات معمولاً مربوط به عدم رعایت استانداردها و اصولی که است که می بایست در هنگام پیاده سازی سیستم و در زمان نگه داری آن اجرا گردند. در ذیل به ده گام طلاییمتوالی که در جهت رفع مشکلات احتمالی سیستم وجود دارد اشاره میگردد. این موارد در ترتیبی منظم ارائه شده اند که می بایست بطور دقیق در سیستم اجرا گردند تا مشکلات ناخواسته را تا حد قابل توجهی کاهش دهند. واحد آموزش آتی نگر رسالت دارد تا با ارتقاء دانش کاربران و مشتریان خود در کشور، به طور موثر در حل مشکلات آنها یاری رسانی نماید.

 

۱- اطمینان یابید که مشکل بوجود آمده کاملا جدید و ناخواسته است. در بسیاری از موارد که پردازش ها بصورت مجازی در می آیند، کاهش عملکرد سیستم ها امری طبیعی به نظر میرسد. ولی هر زمانی که یکی از سه شرایط زیر وجود داشته باشد، شما می بایست دست به کار شوید:

—   دستگاه مجازی قبلاً بصورت کاملا مناسبی در حال کار بوده و مشکل به ناگاه ایجاد شده است

—   دستگاه مجازی به طور قابل توجهی دارای عملکرد پایین تری از سیستم های مشابه و یا یک دستگاه کامپیوتر مشابه می باش

—   شما میخواهید دستگاهای مجازی خود را برای بهترین عملکرد تنظیم نمایید.

۲-    ابتدا مطمئن شوید که آخرین نسخه برنامه مجازی سازی (VMware) نصب و راه اندازی شده است.

۳-    مطمئن شوید که ابزار VMware tool نصب شده است. همچنین توجه داشته باشید که نسخه این ابزار با نسخه برنامه ای که میزبان سیستم های مجازی است هماهنگ است.

مطالب مرتبط:  آیا شبکه WiFi شما ایمن است؟

۴-    از طریق بروشورهای محصولات که به صورت آنلاین در دسترس هستند، نیازهای سخت افزاری مربوط به هر نسخه را مطالعه نموده و مطمئن شوید که شما به طور کامل آن نیازها را فراهم آورده اید.

۵-    مطمئن شوید که آنتی ویروس نصب شده بروی سرورها فایل های سیستمی و مهم سامانه مجازی سازی را از لیست اسکن خود پاک کرده اند. در عوض یک سامانه آنتی ویروس مناسب بروی ماشین مجازی نصب نمایید.

۶-     زیر سیستم های محل ذخیره سازی را در سخت افزار میزبان ماشین های مجازی چک نمایید و اطمینان یابید که برای بهترین عملکرد بهینه سازی شده اند.

۷-    اطمینان یابید که منابع آزاد برای حداکثر نیازهای غیر منتظره ایی که هر ماشین مجازی به طور جداگانه احتیاج دارد در دسترس است. در بسیاری از موارد، عدم وجود منابع آزاد در سیستم ها در هنگام افزایش غیر عادی و دور از انتظار پردازش ها مشکل ساز میگردد.

۸-    قابلیت “کاهش خودکار مصرف انرژی CPU” را غیر فعال کنید. این قابلیت که به طور طبیعی در تمامی CPU ها وجود دارد باعث خواهد شد که عملکرد سیستم های مجازی در هنگام “صرفه جویی انرژی CPU” کاهش یابد.

۹-    اطمینان یابید که سرعت تنظیم شده در شبکه شما توسط تجهیزات ارتباطی با تعداد و قابلیت های ماشین های مجازی تطابق دارند.

۱۰-                        اطمینان یابید که سیستم عامل سرورها و دستگاهایی که میزبان سامانه مجازی سازی شما هستند در بهترین شرایط بوده و بدرستی عمل میکنند. در صورت عدم رعایت این مطلب، کارایی ماشین های مجازی شده نیز به شدت کاهش می یابد.

(شما میتوانید فایل PDF این مطلب را از لینک دانلود مقاله دریافت فرمایید.)

 

banner vir contact us

 

 

 

 برچسب‌ها:

نظرات

اولین کسی باشید که نظر می دهد!

نام شما *:
ایمیل *:
با عضویت در خبرنامه از آخرین مقاله های مربوط به شبکه و تخفیف های تجهیزات شبکه با اطلاع شوید: