به آکادمی آتی نگر خوش آمدید

اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۵ | دیدگاه‌ها: بدون دیدگاه
به این مقاله امتیاز بدهید

shutterstock_121764856

 

بیش از ۲۷۲ میلیون ایمیل به همراه پسوردهایشان از سرویس های محبوبی نظیر گوگل٬ یاهو٬ هات میل٬‌اوت لوک و غیره در شبکه های خراب کاری در اینترنت در حال خرید و فروش است. شبکه های خرابکاری و خلافکاری در اینترنت که به Dark Web مشهور هستند٬‌محل ارائه و دریافت سرویس های غیر قانونی و خلافکاری در اینترنت است. خلافکاران و کسانی که در این شبکه ها دست به معامله میزنند٬ عمدتا با واحد پول اینترنتی به نام BitCoin  معامله میکنند. این واحد پول ارزش مشخصی داشته و بر اساس معادلات پیچیده خاصی قیمت گذاری میشود. این واحد پولی٬‌معادل فیزیکی خاصی نداشته و بر اساس اعتبار مجازی میباشد.

 

برای اولین بار٬ یک هکر روس٬‌در یکی از فروم های اینترنتی در یکی از شبکه های DarkWeb اقدام به تبلیغ در مورد یک بانک ایمیل که بیش از ۱.۱۷ میلیارد ایمیل در آن است را تبلیغات انجام داد. بعد از بررسی هایی که توسط شرکت Hold Security انجام شد٬ مشخص شد که تنها ۲۷۲ میلیون از ایمیل ها واحد و منحصر به فرد بوده و بقیه در اصلاح Duplicate هستند. گفتنی است متخصصین این مجموعه توانستند دیتا بیس این ایمیل ها را تنها به قیمت ۱ دلار به دست آورند!

 

طبق بررسی های شرکت Hold Security ٬ اعتبارهای دزدیده شده عمدتا مربوط به سرویس های محبوب ایمیل در اینترنت بودند. سرویس هایی نظیر گوگل٬ یاهو٬ هات میل٬‌اوت لوک و غیره. هرچند یک بخش مهمی از این ایمیل ها مربوط به یک شرکت مهم و محبوب روسی به نام Mail.ru میباشد. همچنین مشخص شد که غریب به ۴۳ میلیون از این ایمیل ها بسیار جدید هستند و هرگز در هیچ یک از فروم ها و شبکه های Dark Web معامله نشده اند.

 

 

طبق ادعای شرکت Mail.ru ٬ پس از بررسی های انجام شده توسط این شرکت ارائه دهنده سرویس ایمیل در روسیه مشخص شد که هیچ یک از ایمیل هایی که از این شرکت در این لیست وجود دارند با پسوردهایشان هماهنگ نیستند! هرچند این تنها ادعایی است که هنوز به اثبات نرسیده است.

مطالب مرتبط:  به‌روزرسانی بزرگ هفته آینده ویندوز ۱۰ چه ویژگی‌های مهمی دارد؟

 

گفتنی است٬ طیق بررسی های انجام شده توسط شرکت Hold Security ٬ ۵۷ میلیون از این ایمیل ها متعلق به سرویس Mail.ru ٬ ۴۰ میلیون شرکت یاهو٬ ۳۳ میلیون هات میل و ۲۴ میلیون متعلق به شرکت گوگل بوده است.

 

درست هفته گذشته٬ وب سایت معروف PwnedList که اقدام به ارائه ایمیل های سرقت شده و فروش آنها میکرد٬ اعلام کرد که مورد حمله قرار گرفته است. آنها اعلام کردند که دیتا بیسی که آنها اقدام به نگه داری این بانک در آن میکردند توسط هکرها مورد حمله قرار گرفته است و تمامی اطلاعات آن ربوده شده است.

 

جالب ترین بخش کار این است که به علت آسیب پذیری وب سایت PwnedList ٬  بیش از ۸۶۶ میلیون ایمیل و پسوردی که در ۱۰۱ هزار دیتا بیس دیگر ایندکس شده بودند٬ توسط هکرها از این وب سایت دزدیده شده و در دست خرابکاران و خلاف کاران شبکه های خلافکاری قرار گرفته اند.

 

از جمله توصیه هایی که کارشناسان برای جلوگیری از سرقت شدن ایمیل میکنند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 – عدم استفاده از Cookie ها (ابزارهایی که رمز های عبور شما را در مرورگرها ذخیره میکنند) در مکان های عمومی و کامپیوترهای غیر شخصی 

 – عدم اتصال به شبکه های بی سیم غیر مجاز یا مشکوک 

 – عدم استفاده از ایمیل در شبکه های غیر معتبر 

 – عدم باز کردن ایمیل های مشکوک و غیر آشنا 

 – عدم استفاده از پسورد واقعی ایمیل در ثبت نام هایی که در وب سایت های مختلف انجام میشود (برای مثال هنگامی که مشغول ثبت نام برای سرویس خاصی هستید و سرویس دهنده از شما میخواهد که علاوه بر ایمیل٬‌یک پسورد هم انتخاب کنید٬‌از پسورد ایمیل استفاده نکنید.) 

 

کسی چه میداند٬ شاید ایمیل ما و شما هم جزو این ایمیل ها باشد! پس مراقب باشید و در اولین فرصت پسورد ایمیل خود را عوض کنید.

 

powerplant attack - Copy

 

 

منبع: www.thehackernews.com

نظرات

اولین کسی باشید که نظر می دهد!

نام شما *:
ایمیل *:
با عضویت در خبرنامه از آخرین مقاله های مربوط به شبکه و تخفیف های تجهیزات شبکه با اطلاع شوید: